Міське методичне об'єднання вчителів французької та німецької мови м.Бахмут

"Учитель завжди вчиться"

24 квіт. 2018
На базі Бахмутської школи №10 відбувся тренінг-практикум «Основні групи компетентностей на уроках української мови та літератури, зарубіжної літератури» відбувся

Тренінг-практикум «Основні групи компетентностей на уроках української мови та літератури, зарубіжної літератури» відбувся на базі Бахмутської школи №10.

У привітній атмосфері зустрілися й поділилися досвідом учителі української мови та літератури і вчителі зарубіжної літератури шкіл міста. На початку зустрічі керівники міських методичних об’єднань Олена Гордієнко та Галина Жукова за допомогою прийому «Нитка Аріадни» налаштували учасників тренінгу на позитивну та плідну роботу.

Переглянувши відеоматеріал «Нова Українська школа» з коментарями Міністра освіти й науки Лілії Гриневич, учителі об’єдналися в 5 груп, кожна з яких досліджувала по 2 компетентності та мала представити результати роботи, використовуючи одну із запропонованих технологій. Групи працювали за наступними напрямками:

*складання кроссенсу (компетентності: «Спілкування державно мовою», «Спілкування іноземними мовами»);

*технологія «Фішбоун» (математична компетентність та компетентності в природничих науках та технологіях);

*створення ментальної карти (соціальні та громадянські компетентності, «Підприємливість»);

*складання мемів (інформаційно-цифрова компетентність, «Уміння вчитися впродовж життя»;

*відновлення матриці (компетентності: «Загальнокультурна грамотність», «Екологічна грамотність і здорове життя»).

Після активної та плідної роботи і групах учасники тренінгу презентували створений матеріал.

Тренінг вкотре довів, що учитель має вчитися впродовж усього життя, має вдосконалювати себе, власну майстерність, щоб бути цікавим своїм учням, аби вони виросли повноцінними особистостями.